Hlavní stránka Aktuality Nove Čenkovice švp - živě
Čenkovice švp - živě PDF Tisk Email
Čtvrtek, 11 Květen 2017 13:09

Ozdravný pobyt – Chata pod Sjezdovkou, Čenkovice 40, 561 64

Odjezd: Pondělí 12. 6. 2017 v 8,00 hodin od školy

Příjezd: Pátek 16. 6. 2017 kolem 15,00 hodin

Pondělí 12. 6.

Dorazili jsme podle plánu před desátou hodinou. Cesta proběhla bez problémů. Na chatě jsme již byli očekáváni a mile nás přivítala paní provozní a veselý číšník.

Nejprve jsme se ubytovali. Všichni máme na pokoji sociální zařízení a televizi! Hlavně z televize jsme nadšení, ale hned jsme se dozvěděli, že se na ni moc dívat nebudeme.

K obědu jsme měli nudlovou polévku a kuřecí řízek s kaší. Jen co jsme si zaplnili bříška, dozvěděli jsme se, že na této škole v přírodě půjdeme ve stopách Willy Foga. Rozdělili jsme se do družstev a budeme soutěžit, které dříve oběhne svět ne za 80, ale za 4 dny!

Odpoledne si půjdeme obhlédnout okolí Londýna.

Výlet na Bukovou horu se vydařil. Bukovou horu jsme dobyli a zároveň počasí prověřilo propustnost našich nepropustných bund či větrovek. Někteří jsme překvapeni, že jsme trochu mokří. Je ale teplo a než jsme došli na chatu, byli jsme uschnutí.

Pak svačina, kreslení vlajek a vymýšlení názvů družstev, trochu fotbálku, badmintonu a jiné zábavy a večeře - rizoto.

Nyní kreslíme naši dnešní cestu, vyvěšujeme vlajky a pomalu se budeme chystat do postýlek.

 

Úterý 13. 6.

Máme za sebou první horskou noc. Někteří spali vzorně až do budíčku, jiní nemohli dospat, a tak si s chutí před snídaní trošku zaběhali. Na snídani jsme měli chleba nebo rohlík se sýrem. Pak jsme se museli chvíli učit, ale naštěstí to rychle uteklo a mohli jsme se znovu vydat na naši výpravu kolem světa. Pro dnešek zůstáváme ještě v Anglii, učíme se spousty zajímavých věcí. Už jsme jeli londýnským metrem, zazpívali jsme si pěknou písničku od britské kapely Beatles, dovídáme se různé zajímavosti  o jednotlivých státech. Snažíme se ze všech sil, protože celý den sbíráme bodíky, které nám pomohou naši cestu světem zvládnout.

A jak jsme rozděleni do družstev?

Chlebíci - Tom R., Víťa, Nikolka, Eliška K., Verča K.

Sokolové - Adam, Tonda, Damián, Ondra, Klárka, Verča P., Tom L.

Zelený hvězdy - Tom N., Honza, Filip, Karolínka, Madlenka, Míša Vl, Martin

Chytráci - Bětka, Ela, Janička, Dan, Sam, Eliška E.

Rajčata - Gábinka, Filip, Míša A., Kája F., Vaneska, Izabelka, Péťa Ž.

Mroži - Eliška R., Maty, Ondra, Vojta, Péťa P., Áďa, Pepi

Každému družstvu šéfuje jeden páťák, ten je uvedený na prvním místě. Nejlépe jsou na tom zatím Chytráci, ale i ostatní družstva bojují a snaží se.

Na oběd jsme měli těstoviny s rajskou omáčkou, moc jsme si pochutnali. Pak jsme se všichni rozběhli na bar, kde jsme nakoupili kupu pohledů. Máte se tedy na co těšit!:)

Odpoledne se vydáme na Suchý Vrch. Čeká nás dlouhá cesta, proto teď všichni odpočíváme a sbíráme síly.

Byli jsme moc stateční a 14 km na Suchý Vrch a zpět jsme hravě zvládli.

K večeři jsme měli francouzské brambory.

Po večeři jsme dokončili všechna stanoviště z dopoledne a pak jsme se museli povinně osprchovat. Některým z nás se moc nechtělo, ale čichovou kontrolou jsme byli odhaleni a donuceni k mytí. Teď uléháme, všichni plni zážitků a v dobré kondici a těšíme se na zítřek.

 

Středa 14. 6.

Ráno jsme vyskočili z postýlek jako křepelky. Sportovci skákali po ránu nadšeně přes švihadlo, někteří zlobivci vybíhali sjezdovku.  Čekala nás výborná snídaně, pochutnali jsme si na vánočce s marmeládou. Po snídani jsme rychle pelášili do našich pokojíčků, měli jsme totiž podezření, že se bude bodovat pořádek. A taky že jo. Největším překvapením je pro nás pro všechny krásně uklizený pokoj Sama a Honzíka, kteří už podruhé dosáhli velmi vysokého skóre:). Ale i ostatní si vedli dobře. Pak jsme se chvíli učili, dali jsme si svačinu, jogurt, a pak už jsme konečně mohli na hřiště. Pan ředitel nás ve škole strašil, že tu žádné hřiště nebude a my mu to uvěřili. O to větší radost jsme měli z hřiště na fotbal a plážový volejbal. Páťáci si vyzkoušeli přehazovanou, byl to velký boj! Některé děti byly na průlezkách, někdo šel na kratičkou procházku k Filipovu pramenu. Na oběd nás čekala veliká dobrota - borůvkové knedlíky:). Přišla nám sousta pohledů, měli jsme z nich velikánskou radost. Ti, kteří žádné psaní nedostali, byli trošku smutní a doufají, že třeba zítra na ně také bude čekat překvapení. Teď odpočíváme a odpoledne se vydáme na cestu do Číny. To jsme zvědaví, jaké to bude...

Ještě předtím, než jsme se vydali na další část naší dlouhé cesty, rozdělili jsme se na dvě skupinky. První si zahrála minigolf, druhá vyrazila na krátkou procházku do obchodu. Zítra dopoledne si to prohodíme. Potom jsme se už vydali konečně do daleké Číny, místní obyvatelky nás přivítaly a vysvětlily nám naše soutěžní úkoly. Luštili jsme čínské písmo a vyzkoušeli jsme si také běh s čínskými hůlkami. Po večeři (boloňské špagety) jsme vyluštili kvíz a začali jsme vyrábět lampionky na večerní průvod. Hned potom jsme ulehli do postýlek a s napětím jsme čekali, jestli pro nás učitelé po setmění přijdou a vezmou nás na slíbený večerní lampionový průvod. Dopadlo to skvěle, okolo půl desáté na nás zaťukali a my jsme mohli vyrazit ven. Pan ředitel šel v čele průvod, my za ním. A jako v každém správném průvodu, i my jsme si zazpívali. Tím jsme ukončili dnešní den. Copak nás asi bude čekat zítra?:)

Čtvrtek 15. 6.

Včerejší program nás tak unavil, že jsme všichni vzorně spali až do budíčku. Den jsme začali šunkovou snídaní. Po krátkém učení jsme si s chutí pochutnali na melounu a pak jsme si do syta užili místního hřiště. Hráli jsme přehazovanou, rugby, ping pong, fotbal, někteří odjeli na skok k moři na pláž (koukněte na fotky). Na oběd jsme si dali hrachovou polévku a knedlík s masem a omáčkou. Po obědě nás učitelé konečně pustili do bazénu, protože se na nás poprvé pořádně usmálo sluníčko. Tam jsme se vydováděli a teď už čekáme, kam pojedeme odpoledne. Zaslechli jsme, že možná do Brazílie, tak jsme zvědaví...

Pátek 16. 6.

To nám to ale rychle uteklo. Už balíme věci a moc se na vás těšíme. Tak okolo třetí hodiny si pro nás přijďte:).

Aktualizováno Pátek, 16 Červen 2017 06:53
 

Odebírat novinky

Jméno
EmailZs a Ms Mikulovice 2011          Valid XHTML and CSS.