Hlavní stránka Aktuality Nove Juráška 2018 - živě
Juráška 2018 - živě PDF Tisk Email
Neděle, 21 Leden 2018 17:50

Neděle 21.1.

Dojeli jsme již za tmy, ale v pořádku. Snad máme všechny věci, ale to se dozvíme až zítra, až půjdeme lyžovat. Byli jsme ale ubezpečeni, že v autobusu nic nezůstalo:-)

Každý jsme našli svůj pokojíček. Někteří z nás nevěděli, co to znamená povléknout si postel. Nakonec jsme to zvládli (my menší s pomocí starších a zkušenějších).

Pak jsme šli na večeři. Bříška jsme měli plná ještě z domů, tak jsme šunkaflekům moc nedali. Teď si vybalujeme a uklízíme a čekáme na pokyn, až budeme muset jít do jídelny, kde se dozvíme všechny podrobnosti týkající se pobytu, představí se nám instruktoři a správce chalupy. No a pak...možná...spát?:-)

Pondělí 22. 1.

Zprávy jsou mírně opožděné, protože místnost v které funguje byla celý den zavřená.

Noc proběhla v klidu. Ráno jsme si vyčistili zoubky a šli na snídani. Mohli jsme si vybrat sýr, šunku, med, marmeládu nebo zdravé cereální kuličky s mlékem:-)

Po snídani jsme poklidili a pak jsme konečně vyrazili! Nejprve jsme jeli na laně, abychom ukázali, jak jsme dobří. Ti, kteří přesvědčili vedoucí (Tomáš, Pepa, páni ředitelé a paní učitelky) vyjeli na velkou sjezdovku. Ostatní zůstali na plácku s lanem a trénovali a trénovali.

Příjemně unavení jsme se v 11,30 přesunuli do chalupy na oběd.

Zeleninová polévka a libová pečeně s bramborem nám přišla k chuti.

Po obědě jsme bříška položili na postýlky a chvilku odpočívali.

Ve 14,00 jsme opět vyrazili ven s lyžemi na nohou. Někteří "lanováci" již mohli s ostatními na opravdovou sjezdovku. Zlepšujeme se každou minutou, až nás vedoucí musí přibržďovat.

V 16,15 jsme si spapali chlebík a museli jsme se jít učit!!! Naštěstí jsme byli trápeni jen chvíli a bez známek (Ostřešany psali písemku:-))).

Čekají nás špagety a od 19,00 beseda s cestovatelem.

Jsme všichni zdraví a spokojení.

Úterý 23. 1.

Včerejší beseda byla fajn. Unaveni po celodenním lyžování jsme usnuli jak miminka a většinou vydrželi spát až do rána.

Ráno - snídaně s možností výběru, pak hledání rukavic, bot a lyží s dobrým koncem a odchod na lyžování. Počítáme, že dnes se na velkou sjezdovku dostaneme již všichni. Ondra K. už totiž přišel na to, jak zatočit doprava a Víťa se neustále zlepšuje. Jsme docela hodní, jen ten pořádek se některým z nás nedaří udržet.

Včera bylo počasí ideální. Dokonce se na nás usmívalo sluníčko. Dnes je zataženo, ale nesněží.

K obědu jsme si dali mexický guláš s rýží.

Po poledním klidu jsme vyjeli sjezdovku opravdu všichni. Lyžovali jsme jak draci. Kdo chtěl, mohl si, po hodině a půl stání na lyžích, vzít boby a jít bobovat.

Večeře - dukátové buchtičky.

Po večeři jsme se podívali na retro film, ale Smolíci se nám překvapivě moc líbili. Nic takového jsme totiž nikdy neviděli:-)) No a pak - sprchování. Dokonce povinné. Většina jsme byli moc rádi. Bude se nám totiž krásně spinkat.

Koukněte na foto, třeba mě tam uvidíte....dobrou.

Středa 24.1.

Ráno to chvilku vypadalo, že dnes z lyžování nic nebude. Zdálo se totiž, že mírně prší. Vyzkoumali jsme však, že jen mží a to, co padá, déšť není. Nakonec jsme tedy vyrazili na sjezdovku a moc si to užili. Ani se nám nechtělo do chaloupky. Je třetí den - tedy klidový. Odpoledne lyžovat nebudeme, ale půjdeme se projít, případně bobovat. Budeme ale prosit sněhového bůžka, aby se počasí do večera umoudřilo a my mohli jít na večerní lyžování...tedy jen ten, kdo bude chtít.

Dá se říci, že jsme hodnější než některé děti z ostrých střech.

Odpoledne jsme se šli projít a došli jsme až do Polska. Počasí se nám moc nelíbilo, bylo pošmourno, teplo a sníh začal povolovat. Na stavění sněhuláků byl ale ideální.

K večeři jsme měli výborné knedlo, vepřo zelo.

Vzhledem k počasí jsme si nebyli jistí, jak to dopadne s večerkem. Nakonec se nás přihlásilo hodně, tak jsme vyrazili a neudělali vůbec špatně. Bylo to supeeeer.

Teď již ležíme a čekáme na snového skřítka.

Čtvrtek 25.1.

Příjemně unavení jsme spali od večera do rána a pan ředitel nás musel ráno budit. Počasí vypadalo podivně. Bylo 5 stupňů nad nulou, ale sjezdovka byla přimrzlá. Naštěstí ji upravil pan rolbař a my mohli začít trénovat na odpolední závody.

Závod v obřím slalomu se jel dvoukolově. Zúčastnili jsme se ho úplně všichni a všichni jsme dojeli. Mezi chlapci potvrdil roli favorita Jáchym Bača před Kájou Fendrichem a Danem Hromádkou, z děvčat byla nejrychlejší Jolanka Maixnerová před, Petrou Žemličkovou a Janou Markovou.

Po výborné svíčkové čekáme na vyhlašování a na karneval s diskotékou.

Jsme zdraví a v dobré náladě.

Tancovali jsme jak draci. Diskotéka byla úžasná!

Zítra nás čeká poslední lyžování, oběd a odjezd domů. Měli bychom dorazit kolem 15,00 - 15,30 hod!

 

 

Aktualizováno Čtvrtek, 25 Leden 2018 21:16
 

Odebírat novinky

Jméno
EmailZs a Ms Mikulovice 2011          Valid XHTML and CSS.