STÁVKA 6. 11. PDF Tisk Email
Pondělí, 04 Listopad 2019 13:55

Vážení rodiče,

Na středu 6. 11. 2019 naplánovaly odbory stávku pedagogických zaměstnanců.

Stávkové požadavky jsou tyto:

Výrazné změny v inkluzivním vzdělávání

130 %  průměrné mzdy pro učitele

V roce 2020 15 % navíc pro pedagogy  (z toho 10 % do tarifů)

Nejde však jen o procenta. Stávku vnímáme jako jednu z posledních možností jak upozornit na nesystematičnost vedení českého školství. Přestože je tato oblast prioritou každé vlády před volbami, po volbách se na sliby zapomíná. Již dnes chybí podle statistik MŠMT 6 000 kvalifikovaných učitelů a předpokladem je, že v následujících dvou letech se toto číslo zvýší na 10 000.

Zároveň si uvědomujeme, že vzhledem k různým vyhlášením představitelů současné vlády nebude mít stávka ve veřejnosti přílišnou podporu. Stávkou tedy chceme také upozornit na to, že naprostá většina těchto výroků je nepravdivá.

Organizace v ZŠ a MŠ Mikulovice

Základní škola

Většina pedagogů vstoupila do stávky. Výuka ve středu 6. 11. nebude probíhat a prosíme rodiče, aby děti do školy neposílali. Zároveň si uvědomujeme, že pro některé rodiče je to těžko řešitelný problém. V takovém případě mohou žáci přijít do školy, kde budou pod dozorem nestávkujících zaměstnanců školy (kroužek šikovné ruce nebude, ale proběhne v náhradním termínu).

Mateřská škola a školní jídelna

Provoz ve středu 6. 11. bude probíhat beze změn.

Přestože někteří zaměstnanci nestávkují, stávku podporují a chápou její důvody. Rozhodli se však vyjít vstříc rodičům především věkově mladších dětí a žáků.

Děkujeme za pochopení

 

Odebírat novinky

Jméno
EmailZs a Ms Mikulovice 2011          Valid XHTML and CSS.