Hlavní stránka Aktuality
Aktuality
Zápis do MŠ PDF Tisk Email
Úterý, 06 Březen 2018 09:09

Zákonní zástupci si vyzvednou žádost o přijetí v MŠ (ke stažení je také na stránkách školy www.zs-mikulovice.cz - mateřská škola - dokumenty Mateřská škola - žádost o přijetí).

Řádně vyplněnou přihlášku (včetně potvrzení od lékaře) odevzdají v MŠ ve čtvrtek 10. května v době od 10,00 do 11,00 nebo 15,00 - 16,30 hodin.

U zápisu dostanou registrační číslo žádosti. O výsledku zápisu budou informováni na stránkách školy (www.zs-mikulovice.cz), ve vývěsce OÚ a na vstupních dveří do budovy MŠ.

 
dotazníky ZŠ PDF Tisk Email
Pondělí, 05 Březen 2018 13:55

Žáci ZŠ dostali v pátek 2. 3. dotazníky, v kterých se zákonní zástupci mohou vyjádřit k chodu školy. Dotazníky jsou anonymní, žáci je mohou vkládat do bedny umístěné na chodbě v 1. patře školy. Není povinností dotazníky vyplňovat, nicméně budeme rádi, když se nám jich vrátí co největší počet, abychom měli relevantní zpětnou vazbu. Proto prosíme o jejich vyplnění. Pro podrobnější zpracování nezapomeňte zakroužkovat, kolikátý rok chodí Vaše dítě do školy. Pokud by dítě dotazník nedoneslo, třídní učitelka nebo ředitel mu vydá nový.

Děti MŠ dostanou dotazníky po jarních prázdninách.

Aktualizováno Pondělí, 05 Březen 2018 14:04
 
Juráška 2018 - nálezy PDF Tisk Email
Pondělí, 29 Leden 2018 15:36

rukavice černá Husky - pouze pravá

rukavice černé - pár

rukavice hnědé - Slope Funk

ponožky černě pruhované - nepoužité

...najdete ve sborovně školy

 
Cvičení v ZŠ PDF Tisk Email
Čtvrtek, 08 Únor 2018 13:33

Aktualizováno Pondělí, 05 Březen 2018 14:03
 
Juráška 2018 - živě PDF Tisk Email
Neděle, 21 Leden 2018 17:50

Neděle 21.1.

Dojeli jsme již za tmy, ale v pořádku. Snad máme všechny věci, ale to se dozvíme až zítra, až půjdeme lyžovat. Byli jsme ale ubezpečeni, že v autobusu nic nezůstalo:-)

Každý jsme našli svůj pokojíček. Někteří z nás nevěděli, co to znamená povléknout si postel. Nakonec jsme to zvládli (my menší s pomocí starších a zkušenějších).

Pak jsme šli na večeři. Bříška jsme měli plná ještě z domů, tak jsme šunkaflekům moc nedali. Teď si vybalujeme a uklízíme a čekáme na pokyn, až budeme muset jít do jídelny, kde se dozvíme všechny podrobnosti týkající se pobytu, představí se nám instruktoři a správce chalupy. No a pak...možná...spát?:-)

Pondělí 22. 1.

Zprávy jsou mírně opožděné, protože místnost v které funguje byla celý den zavřená.

Noc proběhla v klidu. Ráno jsme si vyčistili zoubky a šli na snídani. Mohli jsme si vybrat sýr, šunku, med, marmeládu nebo zdravé cereální kuličky s mlékem:-)

Po snídani jsme poklidili a pak jsme konečně vyrazili! Nejprve jsme jeli na laně, abychom ukázali, jak jsme dobří. Ti, kteří přesvědčili vedoucí (Tomáš, Pepa, páni ředitelé a paní učitelky) vyjeli na velkou sjezdovku. Ostatní zůstali na plácku s lanem a trénovali a trénovali.

Příjemně unavení jsme se v 11,30 přesunuli do chalupy na oběd.

Zeleninová polévka a libová pečeně s bramborem nám přišla k chuti.

Po obědě jsme bříška položili na postýlky a chvilku odpočívali.

Ve 14,00 jsme opět vyrazili ven s lyžemi na nohou. Někteří "lanováci" již mohli s ostatními na opravdovou sjezdovku. Zlepšujeme se každou minutou, až nás vedoucí musí přibržďovat.

V 16,15 jsme si spapali chlebík a museli jsme se jít učit!!! Naštěstí jsme byli trápeni jen chvíli a bez známek (Ostřešany psali písemku:-))).

Čekají nás špagety a od 19,00 beseda s cestovatelem.

Jsme všichni zdraví a spokojení.

Úterý 23. 1.

Včerejší beseda byla fajn. Unaveni po celodenním lyžování jsme usnuli jak miminka a většinou vydrželi spát až do rána.

Ráno - snídaně s možností výběru, pak hledání rukavic, bot a lyží s dobrým koncem a odchod na lyžování. Počítáme, že dnes se na velkou sjezdovku dostaneme již všichni. Ondra K. už totiž přišel na to, jak zatočit doprava a Víťa se neustále zlepšuje. Jsme docela hodní, jen ten pořádek se některým z nás nedaří udržet.

Včera bylo počasí ideální. Dokonce se na nás usmívalo sluníčko. Dnes je zataženo, ale nesněží.

K obědu jsme si dali mexický guláš s rýží.

Po poledním klidu jsme vyjeli sjezdovku opravdu všichni. Lyžovali jsme jak draci. Kdo chtěl, mohl si, po hodině a půl stání na lyžích, vzít boby a jít bobovat.

Večeře - dukátové buchtičky.

Po večeři jsme se podívali na retro film, ale Smolíci se nám překvapivě moc líbili. Nic takového jsme totiž nikdy neviděli:-)) No a pak - sprchování. Dokonce povinné. Většina jsme byli moc rádi. Bude se nám totiž krásně spinkat.

Koukněte na foto, třeba mě tam uvidíte....dobrou.

Středa 24.1.

Ráno to chvilku vypadalo, že dnes z lyžování nic nebude. Zdálo se totiž, že mírně prší. Vyzkoumali jsme však, že jen mží a to, co padá, déšť není. Nakonec jsme tedy vyrazili na sjezdovku a moc si to užili. Ani se nám nechtělo do chaloupky. Je třetí den - tedy klidový. Odpoledne lyžovat nebudeme, ale půjdeme se projít, případně bobovat. Budeme ale prosit sněhového bůžka, aby se počasí do večera umoudřilo a my mohli jít na večerní lyžování...tedy jen ten, kdo bude chtít.

Dá se říci, že jsme hodnější než některé děti z ostrých střech.

Odpoledne jsme se šli projít a došli jsme až do Polska. Počasí se nám moc nelíbilo, bylo pošmourno, teplo a sníh začal povolovat. Na stavění sněhuláků byl ale ideální.

K večeři jsme měli výborné knedlo, vepřo zelo.

Vzhledem k počasí jsme si nebyli jistí, jak to dopadne s večerkem. Nakonec se nás přihlásilo hodně, tak jsme vyrazili a neudělali vůbec špatně. Bylo to supeeeer.

Teď již ležíme a čekáme na snového skřítka.

Čtvrtek 25.1.

Příjemně unavení jsme spali od večera do rána a pan ředitel nás musel ráno budit. Počasí vypadalo podivně. Bylo 5 stupňů nad nulou, ale sjezdovka byla přimrzlá. Naštěstí ji upravil pan rolbař a my mohli začít trénovat na odpolední závody.

Závod v obřím slalomu se jel dvoukolově. Zúčastnili jsme se ho úplně všichni a všichni jsme dojeli. Mezi chlapci potvrdil roli favorita Jáchym Bača před Kájou Fendrichem a Danem Hromádkou, z děvčat byla nejrychlejší Jolanka Maixnerová před, Petrou Žemličkovou a Janou Markovou.

Po výborné svíčkové čekáme na vyhlašování a na karneval s diskotékou.

Jsme zdraví a v dobré náladě.

Tancovali jsme jak draci. Diskotéka byla úžasná!

Zítra nás čeká poslední lyžování, oběd a odjezd domů. Měli bychom dorazit kolem 15,00 - 15,30 hod!

 

 

Aktualizováno Čtvrtek, 25 Leden 2018 21:16
 
« ZačátekPředchozí12345678DalšíKonec »

Strana 3 z 8

Odebírat novinky

Jméno
EmailZs a Ms Mikulovice 2011          Valid XHTML and CSS.