Hlavní stránka Aktuality
Aktuality
Čenkovice švp - živě PDF Tisk Email
Čtvrtek, 11 Květen 2017 13:09

Ozdravný pobyt – Chata pod Sjezdovkou, Čenkovice 40, 561 64

Odjezd: Pondělí 12. 6. 2017 v 8,00 hodin od školy

Příjezd: Pátek 16. 6. 2017 kolem 15,00 hodin

Pondělí 12. 6.

Dorazili jsme podle plánu před desátou hodinou. Cesta proběhla bez problémů. Na chatě jsme již byli očekáváni a mile nás přivítala paní provozní a veselý číšník.

Nejprve jsme se ubytovali. Všichni máme na pokoji sociální zařízení a televizi! Hlavně z televize jsme nadšení, ale hned jsme se dozvěděli, že se na ni moc dívat nebudeme.

K obědu jsme měli nudlovou polévku a kuřecí řízek s kaší. Jen co jsme si zaplnili bříška, dozvěděli jsme se, že na této škole v přírodě půjdeme ve stopách Willy Foga. Rozdělili jsme se do družstev a budeme soutěžit, které dříve oběhne svět ne za 80, ale za 4 dny!

Odpoledne si půjdeme obhlédnout okolí Londýna.

Výlet na Bukovou horu se vydařil. Bukovou horu jsme dobyli a zároveň počasí prověřilo propustnost našich nepropustných bund či větrovek. Někteří jsme překvapeni, že jsme trochu mokří. Je ale teplo a než jsme došli na chatu, byli jsme uschnutí.

Pak svačina, kreslení vlajek a vymýšlení názvů družstev, trochu fotbálku, badmintonu a jiné zábavy a večeře - rizoto.

Nyní kreslíme naši dnešní cestu, vyvěšujeme vlajky a pomalu se budeme chystat do postýlek.

 

Úterý 13. 6.

Máme za sebou první horskou noc. Někteří spali vzorně až do budíčku, jiní nemohli dospat, a tak si s chutí před snídaní trošku zaběhali. Na snídani jsme měli chleba nebo rohlík se sýrem. Pak jsme se museli chvíli učit, ale naštěstí to rychle uteklo a mohli jsme se znovu vydat na naši výpravu kolem světa. Pro dnešek zůstáváme ještě v Anglii, učíme se spousty zajímavých věcí. Už jsme jeli londýnským metrem, zazpívali jsme si pěknou písničku od britské kapely Beatles, dovídáme se různé zajímavosti  o jednotlivých státech. Snažíme se ze všech sil, protože celý den sbíráme bodíky, které nám pomohou naši cestu světem zvládnout.

A jak jsme rozděleni do družstev?

Chlebíci - Tom R., Víťa, Nikolka, Eliška K., Verča K.

Sokolové - Adam, Tonda, Damián, Ondra, Klárka, Verča P., Tom L.

Zelený hvězdy - Tom N., Honza, Filip, Karolínka, Madlenka, Míša Vl, Martin

Chytráci - Bětka, Ela, Janička, Dan, Sam, Eliška E.

Rajčata - Gábinka, Filip, Míša A., Kája F., Vaneska, Izabelka, Péťa Ž.

Mroži - Eliška R., Maty, Ondra, Vojta, Péťa P., Áďa, Pepi

Každému družstvu šéfuje jeden páťák, ten je uvedený na prvním místě. Nejlépe jsou na tom zatím Chytráci, ale i ostatní družstva bojují a snaží se.

Na oběd jsme měli těstoviny s rajskou omáčkou, moc jsme si pochutnali. Pak jsme se všichni rozběhli na bar, kde jsme nakoupili kupu pohledů. Máte se tedy na co těšit!:)

Odpoledne se vydáme na Suchý Vrch. Čeká nás dlouhá cesta, proto teď všichni odpočíváme a sbíráme síly.

Byli jsme moc stateční a 14 km na Suchý Vrch a zpět jsme hravě zvládli.

K večeři jsme měli francouzské brambory.

Po večeři jsme dokončili všechna stanoviště z dopoledne a pak jsme se museli povinně osprchovat. Některým z nás se moc nechtělo, ale čichovou kontrolou jsme byli odhaleni a donuceni k mytí. Teď uléháme, všichni plni zážitků a v dobré kondici a těšíme se na zítřek.

 

Středa 14. 6.

Ráno jsme vyskočili z postýlek jako křepelky. Sportovci skákali po ránu nadšeně přes švihadlo, někteří zlobivci vybíhali sjezdovku.  Čekala nás výborná snídaně, pochutnali jsme si na vánočce s marmeládou. Po snídani jsme rychle pelášili do našich pokojíčků, měli jsme totiž podezření, že se bude bodovat pořádek. A taky že jo. Největším překvapením je pro nás pro všechny krásně uklizený pokoj Sama a Honzíka, kteří už podruhé dosáhli velmi vysokého skóre:). Ale i ostatní si vedli dobře. Pak jsme se chvíli učili, dali jsme si svačinu, jogurt, a pak už jsme konečně mohli na hřiště. Pan ředitel nás ve škole strašil, že tu žádné hřiště nebude a my mu to uvěřili. O to větší radost jsme měli z hřiště na fotbal a plážový volejbal. Páťáci si vyzkoušeli přehazovanou, byl to velký boj! Některé děti byly na průlezkách, někdo šel na kratičkou procházku k Filipovu pramenu. Na oběd nás čekala veliká dobrota - borůvkové knedlíky:). Přišla nám sousta pohledů, měli jsme z nich velikánskou radost. Ti, kteří žádné psaní nedostali, byli trošku smutní a doufají, že třeba zítra na ně také bude čekat překvapení. Teď odpočíváme a odpoledne se vydáme na cestu do Číny. To jsme zvědaví, jaké to bude...

Ještě předtím, než jsme se vydali na další část naší dlouhé cesty, rozdělili jsme se na dvě skupinky. První si zahrála minigolf, druhá vyrazila na krátkou procházku do obchodu. Zítra dopoledne si to prohodíme. Potom jsme se už vydali konečně do daleké Číny, místní obyvatelky nás přivítaly a vysvětlily nám naše soutěžní úkoly. Luštili jsme čínské písmo a vyzkoušeli jsme si také běh s čínskými hůlkami. Po večeři (boloňské špagety) jsme vyluštili kvíz a začali jsme vyrábět lampionky na večerní průvod. Hned potom jsme ulehli do postýlek a s napětím jsme čekali, jestli pro nás učitelé po setmění přijdou a vezmou nás na slíbený večerní lampionový průvod. Dopadlo to skvěle, okolo půl desáté na nás zaťukali a my jsme mohli vyrazit ven. Pan ředitel šel v čele průvod, my za ním. A jako v každém správném průvodu, i my jsme si zazpívali. Tím jsme ukončili dnešní den. Copak nás asi bude čekat zítra?:)

Čtvrtek 15. 6.

Včerejší program nás tak unavil, že jsme všichni vzorně spali až do budíčku. Den jsme začali šunkovou snídaní. Po krátkém učení jsme si s chutí pochutnali na melounu a pak jsme si do syta užili místního hřiště. Hráli jsme přehazovanou, rugby, ping pong, fotbal, někteří odjeli na skok k moři na pláž (koukněte na fotky). Na oběd jsme si dali hrachovou polévku a knedlík s masem a omáčkou. Po obědě nás učitelé konečně pustili do bazénu, protože se na nás poprvé pořádně usmálo sluníčko. Tam jsme se vydováděli a teď už čekáme, kam pojedeme odpoledne. Zaslechli jsme, že možná do Brazílie, tak jsme zvědaví...

Pátek 16. 6.

To nám to ale rychle uteklo. Už balíme věci a moc se na vás těšíme. Tak okolo třetí hodiny si pro nás přijďte:).

Aktualizováno Pátek, 16 Červen 2017 06:53
 
U Šikulů - živě švp PDF Tisk Email
Čtvrtek, 11 Květen 2017 13:07

Pro zobrazení fotoalb je potřeba na Rajčeti přepnout z  Datumu pořízení na Datum vytvoření  - Datum pořízení najdeme nad prvním albem, písmena mají červenou barvu a po cvaknutí na tento odkaz se otevře nabídka v které najdeme Datum vytvoření.

Pondělí 15. 5.

Ahoj všichni doma,

cesta uběhla rychle a s jednou krátkou zastávkou jsme  v 9.40 hod. dorazili do našeho penzionu. Ubytovali jsme se a hned vyrazili trošku se po tom sezení v autobuse proběhnout.

K obědu nás čekala špenátová polévka, která dětem moc chutnala a kuřecí plátek s bramborovou kaší a zeleninovou oblohou. Teď máme polední klid, trošku vybalujeme a malujeme pohádkové obrázky na dveře pokojů. Celý týden budeme mít pohádkový.....už se těšíme.

Odpoledne vyrazíme na výlet - putování za duchem rytíře z hradu Zubštejn.

Odpolední výlet byl moc pěkný. Sice jsme šli z kopce do kopce a zase znova, ale nakonec jsme zříceninu hradu Zubštejn pokořili. Počasí jsme měli proměnlivé, ale nezmokli jsme. Zpět jsme se vrátili až v době večeře, věděli jsme, že nás čeká pizza, tak jsme se těšili a poslední stoupání vyšli s úsměvem. Jedny boty už, bohužel, nevydržely, ale naštěstí je tady tak hodný pan domácí, že nám je slepil. I když na výletě to vypadalo, že někteří půjdou spát únavou už před večeří, nakonec jsme se stejně ještě i po večeři proběhli na hřišti. A to doslova :-)

Teď už jsme všichni v postýlkách a snad se nám bude něco pěkného zdát.

Mamko, taťko, jukni do fotogalerie na první fotky :-)

Pro zobrazení fotoalb je potřeba na Rajčeti přepnout z  Datumu pořízení na Datum vytvoření  - Datum pořízení najdeme nad prvním albem, písmena mají červenou barvu a po cvaknutí na tento odkaz se otevře nabídka, v které najdeme Datum vytvoření.

 

Úterý 16. 5.

Ahoj mami, tati, babi, dědo, kamarádi,

máme se dobře. První noc proběhla v klidu, pěkně se nám spalo až téměř do budíčku. Někteří už nemohli vydržet a vyskočili z postýlek dříve.

Protože po včerejším výletě máme trošku namožené svaly, ráno před snídaní byla dobrovolná rozcvička. Ke snídani jsme se pěkně nacpali (měli jsme švédské stoly - výběr byl opravdu bohatý) a pak se šli chvíli učit. Ale z učení moc nebylo, protože psaní pohledů zabralo móóóóóc času. Potom nás už čekaly první disciplíny při Šmoulí olympiádě. Ta bude pokračovat i odpoledne po poledním klidu, soutěží nás čeká hodně.

Oběd byl také moc dobrý (vepřo, zelo, knedlo) a velký úspěch sklidily i pohádkové omalovánky.

Odpoledne jsme pokračovali s dalšími soutěžemi. Celkem jsme prošli 16 stanovišť a plnili různé sportovní úkoly. V mladší kategorii dívek zvítězila Sofinka s Pavlínkou, ve starší kategorii Leontýnka s Adélkou Kubíkovou. V mladší chlapecké kategorii zvítězil Mikuláš s Matyáškem a ve starší Kryštof s Pavlíkem Bittmannem. Po večeři - buchtičky s krémem (někteří si přidávali i vícekrát) jsme si zahráli hru RISKUJ a pak si ještě rozdali pohledy a začali se chystat do hajan. Dnes proběhlo sprchování.....snad to tady nevyplavíme :-)

Děkujeme všem za krásné pohledy a nebojte se o nás, jsme v pořádku.

 

Středa 17. 5.

Ahoj všichni,

dnes jsme se vzbudili do dalšího krásného dne. Po vydatné snídani  a dobrovolné rozcvičce jsme se chvíli učili, dopsali pár pohledů a vyběhli na hřiště. Po chvíli jsme ale vyrazili na druhou stranu Bolešína - do polí, kde jsme si vyhlédli krásný kopeček. Starší děti znají už tradiční výběh Kačenčiny sjezdovky v Olešnici, tady jsme si zvolili jiný, asi 200 m dlouhý kopeček s mírným stoupáním. Děti nadšeně soutěžily a bojovaly až do konce. V dívčí kategorii zvítězila Sofinka s Pavlínkou v mladší kategorii, Leontýnka ve starší kategorii. V mladší chlapecké kategorii vyhrál Tomášek a ve starší Pavlík Bittmann. Velkou pochvalu a sladkost si ale zasloužili všichni. Nejlepší čas ze všech kategorií měla Leontýnka. Předběhla i paní učitelku. :-)

Teď máme polední klid a už se těšíme na slíbené nakupování sladkostí.

Protože pan domácí je tak hodný, že nám nafoukl nafukovací hrad, strávili jsme téměř celé odpoledne na hřišti. Děti se z něj nemohly odtrhnout :-)

Po večeři (kynuté ovocné knedlíky s tvarohem a šlehačkou) jsme šli do lesa stavět domečky pro Křemílka a Vochomůrku.

Teď už je všude klid, všichni spinkají.

 

Čtvrtek 18. 5.

Ahoj všichni doma,

dnešní noc byla opět úplně klidná. Děti pěkně spaly až do budíčku. Ráno nás čekalo překvapení - jeden chlapecký pokoj v noci navštívila zoubková víla :-)

Na ranní dobrovolnou rozcvičku šla stejná skupinka dětí jako předchozí dny.

Na snídani byl velký výběr všeho možného, 2 fotky najdete večer ve fotogalerii. Většina dětí dává ale přednost rohlíku s nutelou nebo mléku s kuličkami.

Po krátkém ranním učení a svačince (ovocný jogurt) jsme vyrazili do lesa dodělat domečky pro Křemílka a Vochomůrku. Děti to bavilo a všechny jsou moc pěkné.

Na obědě jsme si pochutnali na čočkové polévce a kuřeti na paprice.

Odpoledne jsme hráli fotbal, skákali na trampolíně, houpali se ......a potom už začala velká příprava na karneval a diskotéku. Viděli jsme spoustu krásných masek, od víl, čarodějnic, pirátů až po kostlivce.

Po večeři (špagety) jsme si rozdali poslední diplomy a ceny za čistotu pokojů, přečetli si mnoho došlých pohledů a dopisů a začali balit. I když to na některých pokojích vypadalo, že budou balit až do rána, nakonec to všichni zvládli.

Zítra po snídani odjíždíme na prohlídku hradu Pernštejn a potom hurá domů. Už se na Vás těšíme :-)

P.S. ....... a máme takové tušení, že i dnešní noc nás navštíví zoubková víla.Aktualizováno Čtvrtek, 18 Květen 2017 19:17
 
Zápis do MŠ 2017 PDF Tisk Email
Pátek, 31 Březen 2017 08:25

Zápis do Mateřské školy Mikulovice

pro školní rok

2017 - 2018

V měsíci dubnu (nejpozději do 9. května) si rodiče (zákonní zástupci) mohou

vyzvednout v mateřské škole žádost o přijetí dítěte do MŠ (žádost o přijetí lze

také stáhnout z webových stránek školy –

http://www.zs-mikulovice.cz/dokumenty/ms/zadost_o_prijeti.doc

Vyplněnou žádost odevzdají v MŠ Mikulovice:

ve středu 10. května 2017 (v 9,00 – 10,30 nebo 15,00 – 16,30 hodin)

Při odevzdání přihlášky bude zákonným zástupcům sděleno registrační číslo

přihlášky.

Rozhodnutí o přijetí nebude zákonným zástupcům zasíláno, ale bude oznámeno

zveřejněním seznamu přijatých a nepřijatých dětí (registračních čísel přihlášek)

na přístupném místě v mateřské škole a na www stránkách školy.

Seznam bude zveřejněný nejméně po dobu 15 dnů. Předpokládaný termín

zveřejnění je stanoven na pátek 19. května 2017.

O přijetí či nepřijetí dítěte bude v souladu s § 67 odst. 2 zákona č. 500/2004 sb.

Správního řádu vyhotoveno písemné rozhodnutí, které bude součástí spisu ve škole.

Přijatým dětem však nebude rozhodnutí v písemné podobě doručováno, rodiče

mohou požádat o jeho vydání v ředitelně školy. Zákonným zástupcům nepřijatých

dětí bude rozhodnutí o nepřijetí doručeno nebo si ho vyzvednou v ředitelně

školy (novela školského zákona č. 561/2004 Sb.).

Přijímací řízení proběhne v zákonné lhůtě na základě stanovených kritérii.

Kritéria pro přijetí do MŠ naleznete na internetových stránkách školy

 

(www.zs-mikulovice.cz)

Výsledek zápisu do MŠ pro školní rok 2017/2018

Seznam registračních čísel přijatých dětí:

ZMS 2/17

ZMS 3/17

ZMS 5/17

ZMS 6/17

ZMS 8/17

ZMS 9/17

ZMS 10/17

ZMS 12/17

ZMS 13/17

ZMS 14/17

ZMS 15/17

ZMS 16/17

ZMS 18/17

ZMS 20/17

ZMS 22/17

ZMS 23/17


Aktualizováno Pátek, 19 Květen 2017 09:00
 
Výsledek zápisu do 1. třídy PDF Tisk Email
Pondělí, 10 Duben 2017 09:11

ROZHODNUTÍ

o přijetí žáků k základnímu vzdělávání od školního roku 2017/2018

Ředitel základní školy, jejíž činnost vykonává Základní škola a Mateřská škola Mikulovice, okres Pardubice, jako věcně a místně příslušný správní orgán ve smyslu ustanovení § 46, § 165 odst. 2 písm. e) a § 183 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, a v souladu se zákonem č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů, rozhodl, že

vyhovuje žádosti o přijetí do prvního ročníku základního vzdělávání

v Základní škole a Mateřské škole Mikulovice, okres Pardubice od školního roku 2017/2018

u dětí s těmito evidenčními čísly:

ZZS 2/17, ZZS 3/17, ZZS 4/17, ZZS 5/17, ZZS 6/17, ZZS 7/17,  ZZS 8/17

ZZS 10/17, 11/17, ZZS 12/17, ZZS 13/17, ZZS 14/17, ZZS 15/17, ZZS 16/17, ZZS 17/17,

ZZS 18/17, ZZS 19/17, ZZS 20/17, ZZS 21/17, ZZS 22/17, ZZS 23/17, ZZS 24/17

Odůvodnění:

Odůvodnění rozhodnutí není třeba, neboť správní orgán prvního stupně všem účastníkům v plném rozsahu vyhověl.

Poučení:

Proti tomuto rozhodnutí je možné se odvolat ve lhůtě do 15 dnů od data převzetí tohoto rozhodnutí, a to prostřednictvím ředitele Základní škole a Mateřské škole Mikulovice, okres Pardubice, ke Krajskému úřadu Pardubického kraje.

Datum zveřejnění rozhodnutí 7. 4. 2017

 

Mikulovice 7. 4. 2017                                               Mgr Martin Lukeš – ředitel školy

 
Dotazníky 2017 - vyhodnocení PDF Tisk Email
Čtvrtek, 23 Březen 2017 00:00

Vážení rodiče,

tento rok bylo provedeno dotazníkové šetření, ve kterém jste mohli vyjádřit své názory na školu. Dokumenty s výsledky šetření můžete najít v sekcích:

Základní škola - Dokumenty nebo na tomto odkazu

Mateřská škola - dotazník on-line vyplnilo pouze 6 respondentů. Výsledek tedy není relevantní a pro zpětnou vazbu využijeme opět dotazníky v papírové formě.

Aktualizováno Neděle, 26 Březen 2017 19:00
 
« ZačátekPředchozí12345678DalšíKonec »

Strana 5 z 8

Odebírat novinky

Jméno
EmailZs a Ms Mikulovice 2011          Valid XHTML and CSS.